FAQ

С чего почати? Найчастіші запитання

Марки проводів для ліній електропередач бувають різними і залежать від напруги, яка буде по ним передаватися. Наприклад, для повітряних ліній електропередач понад 1000В застосовують голі дроти і троси, стійкі до впливу атмосфери. Щоб розібратися в маркуванні проводів варто пам’ятати, що всі дроти марки А виготовлені з алюмінію або включають його до свого складу. М – це мідні марки проводів, Б – бронзові. Яку марку проводу вибрати повинен порадити фахівець, виходячи з безлічі факторів, що впливають на будівництво ліній електропередач.

Електрична мережа – сукупність підстанцій, розподільчих пристроїв, розміщених на території району, населеного пункту, споживача електричної енергії. Електричні мережі прийнято класифікувати за призначенням (області застосування), і за родом струму.

Місце застосування:
– Мережі загального призначення: електропостачання побутових, промислових, сільськогосподарських і транспортних споживачів.
– Мережі автономного електропостачання: електропостачання мобільних і автономних об’єктів (транспортні засоби, судна, літаки, космічні апарати, автономні станції, роботи і т.п.)
– Мережі технологічних об’єктів: електропостачання виробничих об’єктів та інших інженерних мереж.
– Контактна мережа: служить для передачі електроенергії на транспортні засоби (локомотив, трамвай, тролейбус, метро).

Масштабні ознаки, розміри мережі:
– Магістральні мережі: мережі, що зв’язують окремі регіони, країни і їх найбільші джерела та центри споживання. Характерні надвисоким і високим рівнем напруги і великими потоками потужності (гігавати).
– Регіональні мережі: Мають харчування від магістральних мереж і власних регіональних джерел живлення, обслуговують великих споживачів (місто, район, підприємство, родовище, транспортний термінал). Характерні високим і середнім рівнем напруги і великими потоками потужності (сотні мегават, гігавати).
– Районні державні мережі, розподільні мережі. Мають харчування від регіональних мереж. Зазвичай не мають власних джерел харчування, обслуговують середніх споживачів (внутрішньоквартальні та селищні мережі, підприємства, невеликі родовища, транспортні вузли). Характерні середнім і низьким рівнем напруги і невеликими потоками потужності (мегавати).
– Внутрішні мережі: розподіляють електроенергію на невеликому просторі – в рамках міста, села, кварталу, заводу. Найчастіше мають всього 1 або 2 точки живлення від зовнішньої мережі. При цьому іноді мають власне резервне джерело живлення. Характерні низьким рівнем напруги і невеликими потоками потужності (сотні кіловат, мегавати).
– Електропроводка: найнижчий рівень – окремої будівлі, приміщення. Найчастіше розглядаються спільно з внутрішніми мережами. Характерні низьким і побутовим рівнем напруги і маленькими потоками потужності (десятки і сотні кіловат).

Рід струму:
– Змінний трифазний струм: більшість мереж вищих, середніх і низьких класів напруг, магістральні, регіональні і розподільні мережі. Змінний електричний струм передається по трьом проводам таким чином, що фаза змінного струму в кожному з них зміщена щодо інших на 120 °. Кожен провід і змінний струм в ньому називаються «фазою». Кожна «фаза» має певну напругу щодо землі, яка виступає в ролі четвертого провідника.
– Змінний однофазний струм: більшість мереж побутової електропроводки, кінцевих мереж споживачів. Змінний струм передається до споживача від розподільного щита або підстанції по двох проводах (т.зв. «Фаза» і «нуль»). Потенціал «нуля» збігається з потенціалом землі, проте конструктивно «нуль» відрізняється від проводу заземлення.
– Постійний струм: більшість контактних мереж, деякі мережі автономного електропостачання.

Принципи роботи електричної мережі:
Електричні мережі здійснюють передачу, розподіл і перетворення електроенергії відповідно до можливостей джерел і вимога споживачів.

Змінний струм:
Більшість великих джерел електроенергії – електростанції – побудовані з використанням генераторів змінного струму. Крім того, амплітудна напруга змінного струму може бути легко змінена за допомогою трансформаторів, що дозволяє підвищувати або знижувати напругу в широких межах. Основні споживачі електроенергії також орієнтовані на використання змінного струму. Світовим стандартом генерації, передачі і перетворення електроенергії є використання змінного трифазного струму. У європейських країнах промислова частота струму дорівнює 50 герц, в США, Японії ті інших країнах – 60 герц. Змінний однофазний струм використовується багатьма побутовими споживачами і виходить з змінного трифазного струму шляхом об’єднання споживачів в групи по фазах. При цьому кожній групі споживачів виділяється одна з трьох фаз, а другий провід ( «нуль»), який використовується при передачі однофазного струму, є загальним для всіх груп і в своїй початковій точці заземлюється.

Якщо потрібне збільшення потужності, то для реконструкції необхідно:

1. Отримати технічні умови на електропостачання (далі – ТУ) з подальшим погодженням в районній екслпутаціонної служби

2. Розробити проект електропостачання та узгодити в установленому порядку. У разі необхідності з організацією, що видала ТУ.

3. Провести монтаж електроустановок відповідно до проекту електропостачання.

4. Провести електрофізичні випробування змонтованих електроустановок.

5. Викликати державного інспектора з енергетичного нагляду для огляду і видачі висновку про можливість введення в експлуатацію змонтованих (реконструйованих) електроустановок.

6. Після позитивного висновку, підключаються змонтовані електроустановки. Надалі проводиться опломбування розрахункового приладу обліку і вносяться зміни в договір електропостачання.

Вартість будівництва зелжить від багатьох факторів:

Якщо це ЛЕП:

  • довжина прольоту,
  • відстань проводів до землі
  • тип опор
  • клімат району
  • клас напруги
  • марки проводів
  • ізолятори
  • охоронні зони, та території від яких залежить можливість протягнути лінію та багато інших факторів

Якщо це кабельні лінії:

  • тип кабеля
  • спосіб прокладки
  • визначення шляхів проходження траси і технології
  • які елементи монтажних конструкцій потрібні
  • грунт, прилежні будівлі та велика кількість інших деталей

Якщо це КТП:

  • топозйомка
  • спосіб приєднання
  • тип ТП
  • потужність, рівень напруги
  • протиаварійне обладння
  • вибір майданчика для будівництва
  • грунт, території, навколишне середовище тощо

Не варто думати, що лінії електропередач і трансформаторні підстанції можна розташовувати як зручно або як хочеться. Існують дуже жорсткі вимоги до дотримання стандартів. Будівництво та монтаж проводиться виключно на основі безлічі державних стандартів і документів, які зобов’язують виконувати всі правила безпеки під час виконання електромонтажних робіт. Фахівці повинні бути висококваліфікованими і володіти комплексними знаннями в області електротехніки!

Все ще залишилися питання?

тоді ви можете замовити дзвінок нашого оператора, який Вам допоможе