Якщо Вам потрібно встановити або перенести опори (стовпи) ЛЕП, звертайтесь до нас! Все реалізуємо!

Етапи встановлення або перенесення опор повітряних ліній включають в себе підготовчі, монтажні, пускові роботи та фінальну передачу ліній в експлуатацію. Комплексні роботи починаються із отримання необхідної документації від місцевих органів, що контролюють сферу електропостачання.

Зазвичай, процес риття котлованів для фіксування опор здійснюється за допомогою спеціалізованої техніки – бурової машини, бульдозерів та екскаваторів.  Якщо немає можливості, через технічні причини, наприклад, відсутність під’їзду, залучити до буріння даний вид техніки, то можливо виконати даний етап вручну. Але необхідно пам’ятати, що стінки котловану мають бути максимально укріпленні для гарантованої фіксації майбутніх опор.

Безпосередньо при виконанні підготовки та здійснення монтажних робіт, спеціалісти здійснюють розмотку всіх необхідних дротів, тросів із їх з’єднанням, встановлюють штирьові ізолятори на опорах та піднімають підтримувальні гірлянди. Далі натягують, розмотані попередньо, дроти із візування та врегульовують стріли провисання. Одним із фінальних етапів роботи є кріплення дротів на проміжних опорах.  До основних структурних елементів серед використовуваних матеріалів належать: арматура для кріплення, ізолятори, дроти та опори. Розрізняють одно- та дволанцюгові повітряні лінії. В даному випадку, під ланцюгом мають на увазі сукупність трьох дротів трьохфазної лінії та двох дротів однофазної лінії.

Схема встановлення лінії електричних опор має наступний вигляд. Спочатку визначають межі встановлення лінії та в крайніх точках встановлюють кінцеві опори, відстань між ними має назву анкерної ділянки, тому даний вид опор називають та відносять до анкерного типу. В місцях перетину ліній встановлюють перехресні опори, а на місцях розгалуження фіксують відгалужувальні стовпи.

У випадку встановлення ЛЕП потужністю до 1 кВ довжина прольотів між суміжними опорами становить 30-50 метрів. Для прорахування потрібного розміру заглиблення опори, дані визначаються по таблиці  в залежності від виду ґрунту, висоти опор та інших факторів, але якщо буріння здійснюється в ручному режимі, то яму збільшують на 30-50 см.

При встановлені потужності, 1 кВ довжина між суміжними опорами має бути 100-250 м. А у випадку монтажу повітряних ліній до 10 кВ, процедура розробки ґрунту має виконуватись без порушення структури фундаменту, тому процес розробки котловану здійснюється із  недобором ґрунту від 100 до 200 мм. Для монтажу використовують два варіанти матеріалів. Перший – це деревина, для цього зазвичай використовують сосну, другий варіант – опори із залізобетону, перед встановленням їх обов’язково перевіряють на наявність вибоїн до 10 мм. При встановленні повітряних ліній поблизу магістралей нафто- та газопроводів  враховуючи їх обходження охоронної зони. Для потужності 10 кВ охоронна зона становить відстань 10 м. Такі опори обов’язково підлягають заземленню у населених пунктах та якщо фони оснащені силові та вимірювальні трансформатори  та інше спеціалізоване обладнання.

Нагадуємо, що дані роботи повинні виконуватися професійними спеціалістами, так як мають високий ступінь небезпеки для вашого здоров’я та потребують спеціалізованого документального супроводу. Компанія «Прогрес-Контакт» надає комплексні послуги електромонтажу та забезпечить вашу оселю гарантованим та безпечним приєднанням до електромережі.

Монтаж може себе включати:

Будівництво повітряних лінії 0.4 кВ
Монтаж електро-опор і освітлення
Будівництво кабельної лінії 0,4 кВ
Підключення об’єкта до електромережі
Укладання договорів з компанією енергопостачання

Встановлення та перенесення опор ЛЕП
Встановлення та перенесення опор ЛЕП
Встановлення та перенесення опор ЛЕП