Якщо Вам потрібен монтаж кабелю або монтаж кабельних ліній, звертайтесь до нас! Все реалізуємо!

Одним із напрямків електромонтажних робіт є процес прокладання та монтажу кабельних ліній. Їх цільове призначення є проведення електрики через одну або декілька прокладених кабелів з додатковими деталями для кріплення.

Таку ж функцію виконують і повітряні лінії, але порівняно із ними у кабельних є низка переваг, серед яких: відсутність потреби встановлювати опори, довготривалий термін роботи та високий рівень надійність в процесі експлуатації. Кабельні лінії використовують для проведення електроенергії напругою до 35 кВ.І розрізняють три основних елементи кабелю, від яких залежать якісні характеристики майбутньої лінії. Перший елемент – це струмопровідна жила, що виготовлена із міді або алюмінію та може бути сформована у форматі одно- або багатожильними (дво-, три-, чотирижильними).Другий головний елемент – це ізоляція ліній, які виконуються із гуми, якщо напруга до 1000 В та із різних видів пластику та багатошарової просоченої паперу, якщо напруга більше 1000 В.Третій елемент – це захисні оболонки, що протидіють навколишньому впливу газів, вологи та кислот, для їх укріплення використовують дротяну або стальну броню.

В процесі вибору ділянки для монтажу кабельної лінії слід уникати ділянок із агресивними ґрунтами , щоб забезпечити захист від корозії, перегріву та короткого замикання. Після очищення ділянки від сторонніх предметів, розпочинаються риття траншей що знаходяться на оптимальній глибині.

Монтаж здійснюється із урахування можливих зсувів ґрунту із урахуванням додаткового запасу довжини та обладнується на висоті на 2 метри по висоті та 0,3м від землі. Фіксація на стінах та конструкціях здійснюється на кінцевих точках, в місцях жорсткого кріплення передбачено додаткові еластичні прокладки.

Технічна експлуатація здійснюється відповідно до встановлених термінів оглядів кабельних трас, що включає:

  1. перевірка кабелів у тунелях, колекторах та траншеях один раз у 3 місяці;
  2. перевірка кінцевих муфт та кабелів у колодязях, в яких напруга менше 1000 В здійснюється один раз на дванадцять місяців;
  3. перевірка кабельних муфт у трансформаторних приміщеннях, підстанціях та розподільчих пунктах здійснюється паралельноі одночасно із іншими оглядами.

Необхідно здійснювати постійний контроль стану кабельних ліній та відповідність рівня навантаження встановленого при вводі в експлуатацію лінії. Весь процес контролю здійснюється в терміни визначені головним інженером. Зазвичай здійснюють дві контрольні перевірки, одна із яких відбувається в осінньо-зимовий період – максимальне навантаження системи. Ґрунтуючись на отриманих даних спеціалісти розробляють режими роботи та потоки навантаження, задля забезпечення надійної роботи системи енергопостачання.

Якщо на промислових підприємствах виникла проблема у вигляди виходу із ладу кабельних ліній, то частину устаткування переводять на додаткову вмонтовану систему кабельних ліній, що була передбачена при розробці плану електропостачання виробництва. Серед основних показників, які мають дотримуватися в допустимих межах виділяють:

  • допускаються перевантаження кабелю до 10 кВ на 15-30 %;
  • для кабелів напругою 20-35 кВ перевантаження не має перевищувати номінальне значення.

Щоб убезпечити себе від таких неприємних та фінансово витратних ситуацій необхідно довірити всі електромонтажні роботи команді професіоналів. Саме тому компанія «Прогрес-Контакт»завжди готова прийти на допомогу та надати вам якісні послуги у напрямках  монтажу, проектування та документального супроводу електромонтажних робіт.

Подключение к электросетям бизнеса, завода, предприятия
Строительство новых электрических сетей