На які види будівельних робіт тепер не потрібен дозвіл?

У нашій країні триває спрощення деяких процедур в будівельній галузі.

Кабінет міністрів України затвердив новий список робіт в сфері будівництва, які не вимагають дозвільної документації та після їх проведення об’єкт не підлягає введенню в експлуатацію.

Тепер отримання дозволу від Державної Архітектурно будівельної інспекції не вимагають роботи з реконструкції та технічного переоснащення електромереж з напругою до 10 Кв. Як зазначив заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва, таке рішення повинно допомогти вирішити проблему зростаючих навантажень на електромережі, прискорити процес приєднання нових користувачів до існуючих електромереж та поліпшити якість надання послуг з електропостачання. Таким чином лінії електропередач, трансформаторні підстанції та інші об’єкти інженерної інфраструктури можуть бути реконструйовані і переобладнані в найкоротші терміни.

Крім того, тепер перепланування житлових і не житлових приміщень в будівлях з класом С1, С2, С3 здійснюється без дозвільної документації.

Дані роботи потрапляють під категорію нескладних, і бюрократичні процедури тут можна мінімізувати. Також завдяки впровадженню цілого ряду оновлених будівельних норм, отримувати технічні умови при реалізації будівельних проектів в державній службі надзвичайних ситуацій також не потрібно. Всі вимоги до пожежної безпеки прописані в нових ДБН, і повинні дотримуватися в будь-якому випадку. Тому отримання технічних умов є абсолютно зайвою процедурою, – відзначають в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Таке нововведення дозволило скоротити термін проходження процедур по отриманню всієї документації для будівництва будівель і споруд на 15 днів. Ці зміни – це ще один крок на шляху створення європейського будівельного ринку, з прозорими умовами роботи, і простими і зрозумілими процедурами отримання необхідної документації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *