Вчені навчились отримувати електрику з шуму

Поглинати шум і виробляти електрику

На конкурсі хмарочосів eVolo представили концепт незвичної будівлі під назвою Soundscraper (що можна приблизно перекласти як «звукочос»).

Цей оригінальний проект не просто будівельний об’єкт висотою близько 100 метрів, призначений для розміщення житла та офісів. Крім виконання звичайних функцій, хмарочос Soundscraper буде вміти поглинати шум і виробляти з нього електрику. Згідно із задумом авторів концептуального проекту, вся зовнішня поверхня хмарочосу буде вкрита електроактивними «волосинками».

Кожна «волосинка» підключена до власного параметричного перетворювача зі змінюваною частотою. Під впливом високочастотних коливань повітря, які ми звемо звуком, гнучка «волосинка» буде вібрувати, виробляючи невелику кількість електроенергії – до 0,21 Вт на рік. Ця енергія по дротах, прокладених в стінах будівлі, «стікає» з фасадів хмарочосу й накопичується в акумуляторній батареї більшої ємкості. Така ефективність може видатися незначною. Але будівля, густо вкрита «шерстю» з безлічі «волосинок», буде генерувати достатньо велику кількість електроенергії. Автори проекту планують розмістити на фасадах хмарочосу 84 тисячі окремих електроактивних «волосинок», які рівномірно вкриють усі сторони будівлі. За їх підрахунками, такої кількості генеруючих пристроїв достатньо, щоб стометровий хмарочос, розташований в шумному діловому районі великого мегаполіса, виробляв до 150 мегават-годин електроенергії на рік. Десять таких «звукочосів» змогли б, наприклад, повністю покрити потреби в електриці для міського освітлення Лос-Анджелеса – міста з населенням біля 4 мільйонів мешканців. При цьому генерація електроенергії за допомогою електроактивних пристроїв відбувається без викиду парникових газів або токсичних речовин в атмосферу міста.

Поки що цей проект залишається лише концептом. Інвесторів для будівництва «звукочосу» ще не знайшлося. Проте в перспективі подібні будівлі можуть частково вирішити проблему акустичного забруднення мегаполісів і стати постійно діючими джерелами електроенергії. Крім великих міст, їх можна встановлювати поблизу аеропортів, автомобільних шосе та залізниці чи на території промислових об’єктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *